Skip to content

Certyfikaty

Coraz częstsze realizacje projektów dużych inwestycji oraz współpraca z renomowanymi koncernami budowlanymi stały się bezpośrednią przyczyną podjęcia, w połowie 1998 roku, działań nad wdrożeniem systemu zarządzania jakością. W czerwcu 1999 roku praca ta zakończyła się pomyślnym przejściem audytu certyfikacyjnego.

Firma GEL, jako pierwsze samodzielne biuro projektów w Polsce, uzyskała Certyfikaty Jakości ISO 9001 obejmujący kompleksowe projektowanie budownictwa lądowego i usługi geodezyjne. W 2002 biuro wdrożyło i recertyfikowało System Zarządzania Jakością na zgodność z normą ISO 9001:2001.

Certyfikaty ISO to przede wszystkim udokumentowanie wieloletniej wiarygodności, pracy zgodnej z funkcjonującymi na Świecie standardami zewnętrznego zapewnienia jakości, dającymi inwestorowi gwarancje spełnienia wszystkich oczekiwanych i specyficznych wymagań. To kontrolowany przebieg wszystkich procesów w organizacji: od przeglądu umowy, angażowania personelu, projektowania / obsługi geodezyjnej, do działań serwisowych włącznie. Zgodnie z filozofią systemu prace projektowe trzeba po prostu wykonać raz i dobrze, zapewniając powtarzalną jakości każdej usługi w przyszłości.

Po uzyskaniu certyfikatów jakości nastąpiły zaawansowane rozmowy handlowe z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami. Ich efektem stały się zarówno nowe zlecenia, jak i pozyskanie, od 2001 roku, inwestora strategicznego – spółki giełdowej Polnord S.A., który objął 51% udziałów spółki.